آموزش etabs 2015 و safe 14 مبحث فولادی به روش LRFD

مجموعه: آموزش نرم افزارهای مهندسی عمران تعداد بازدید: 389
آموزش etabs 2015 و safe 14 مبحث فولادی به روش LRFD

نرم افزار Etabs، بدون شک پرکاربردترین و مهم ترین نرم افزار مورد استفاده رشته مهندسی عمران می باشد. مهم ترین کاربرد نرم افزار Etabs طراحی و تحلیل سازه ساختمان هایی با سازه فولادی و بتنی می باشد که وظیفه اصلی یک مهنس عمران، معماری و یا سازه است. در واقع، با استفاده از نرم افزار Etabs شما توانایی پیش بینی رفتار سازه ساختمان در برابر تمامی اتفاقاتی که ممکن است سلامت و عملکرد سازه یک ساختمان را تهدید کند مانند انواع بارگزاری ها، ارتعاشات طولی و عرضی، زلزله، باد های شدید و … را پیدا خواهید کرد.
در کشور ما هم سال های از نرم افزار Etabs در شرکت ها و دفاتر ساختمانی استفاده می گردد و این نرم افزار در کنار نرم افزار Safe (که از آن برای طراحی و تحلیل پی یا فونداسیون استفاده می گردد) اصلی ترین ابزارهای طراحی و تحلیل سازه و فونداسیون ساختمان هستند. سازمان نظام مهندسی کشور و همچنین شهرداری ها که مجوز ساخت بنا را صادر کرده و بر آن نظارت می کنند هم این دو نرم افزار را مورد تایید قرار داده و در حال حاضر هنگام ارائه نقشه های یک ساختمان جهت دریافت مجوز ساخت باید فایل تحلیل نرم افزارهای Etabs و Safe مربوط به ساختمان مورد نظر نیز ارائه گردد.

 

آموزش etabs فولادی

نرم افزار های Safe و Etabs هر دو محصولی از شرکت نرم افزاری CSI آمریکا هستند و در حال حاضر آخرین ورژن دارای تاییدیه سازمان نظام مهندسی ورژن سال ۲۰۱۵ این نرم افزارها میباشد. شرکت عمران نوین با توجه به اهمیت تدریس درست و اصولی این نرم افزارها، اقدام به تهیه دو مجموعه آموزشی مالتی مدیا به زبان فارسی از ورژن سال ۲۰۱۵ نرم افزارهای safe و etabs نموده است که مطابق با آخرین استانداردهای ابلاغی سازمان نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان تهیه شده اند.
برای مثال، در این قسمت قصد داریم مجموعه آموزشی اول یعنی آموزش Etabs 2015 مخصوص سازه های فولادی را معرفی نماییم. این آموزش بر اساس روش LRFD و یا مقاومت نهایی تهیه شده است که جزء ابلاغیات جدید سازمان نظام مهندسی کشور می باشد. در ورژن های قبلی Etabs مانند ورژن ۹٫۷٫۴ اغلب از روش دیگری به نام روش تنش مجاز استفاده می شد که این روش دیگر مورد تایید نبوده و تحلیل های جدید می بایست بر اساس روش مقاومت نهایی و با LRFD انجام پذیرد. از جمله عتاوین آموزش داده شده در این مجموعه می توان به آموزش مباحث آیین نامه ای ساختمان های با اسکلت فلزی و بارگذاری آن ها، مدلسازی سازه ساختمان، آموزش نکات طراحی و تحلیل سازه، انتقال اطلاعات از Etabs 2015 به Safe 14، طراحی پی (فونداسیون) گسترده و نواری و … اشاره نمود.
مجموعه آموزشی که ملاحظه می فرمایید، از نظر نوع آموزش مفاهیم، کار با نرم افزار و پروژه های انجام شده محصولی منحصر به فرد بوده و تمامی جوانب و ریزه کاری های عملی و کاربردی نرم افزار های Etabs و Safe نسخه ۲۰۱۵ را با بیانی روان و گام به گام آموزش می دهد. مولف این مجموعه جناب آقای مهندس بداغی طراح پروژه های ساختمانی و مدرس نرم افزارهای مهندسی عمران می باشند.
از مهم ترین ویژگی های این مجموعه می توان انطباق کامل با ضوابط و آیین نامه های ابلاغی مانند مقررات ملی ساختمان و آیین نامه ۲۸۰۰ اشاره نمود که مزیتی کاملاً منحصر به فرد برای این مجموعه می باشد. توجه کنید که یک مجموعه دیگر مخصوص ساختمان های با سازه بتنی نیز تهیه شده است که در آینده نزدیک معرفی خواهد شد.
در ادامه می توانید ضمن دانلود چند نمونه آموزشی، عناوین کامل سرفصل ها و درس های این مجموعه آموزشی را ملاحظه فرمایید:

دانلود نمونه آموزشی اول
دانلود نمونه آموزشی دوم

آموزش etabsآموزش etabs 2015 روش lrfd

آموزش نرم افزار safe 14
دانلود آموزش etabs

آموزش ایتبس 2015

سفارش محصول و پرداخت آنلاین مبلغ سفارش با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب (قیمت= ۲۵۰۰۰ تومان –ارسال سریعتر، هزینه کمتر!):

فروشگاه عمران نوین

توجه ۱: فروشگاه عمران نوین دارای نماد اعتماد الکترونیک و تاییدیه درگاه واسط زرین پال می باشد (بالا و سمت راست صفحه). بنابراین با اعتماد می توانید نسبت به خرید آنلاین محصولات اقدام فرمایید.

توجه ۲: علت حذق سیستم پرداخت در محل، برگشتی های بالا و طولانی بودن مراحل اداری و پیگیری سفارشات می باشد. در حال حاضر ارسال بسته ها از طریق شرکت پست و در روزهای کاری ساعت ۱۲ ظهر می باشد. فقط در تهران امکان ارسال با پیک موتوری با تعرفه پایین و همچنین خرید حضوری در دفتر شرکت مقدور است. جهت اطلاعات بیشتر به صفحه راهنمای خرید مراجعه فرمایید.

توجه ۳: تعدادی از محصولات این فروشگاه تولید شرکت عمران نوین و تعدادی هم از محصولات سایر شرکت های معتبر نرم افزاری می باشند. کیفیت و صحت عملکرد تمامی محصولات توسط تیم نرم افزاری شرکت عمران نوین تایید شده و کلیه محصولات دارای خدمات پس از فروش و پشتیبانی تلفنی می باشند.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آموزش etabs 2015 و safe 14 مبحث فولادی به روش LRFD”

قالب تفریحی